جاذبه های گردشگری مشهد

سرزمین موج های آبی مشهد

_موج_های_آبی_مشهد.jpg

سرزمین موج های آبی بزرگ ترین مجموعه آبی سرپوشیده در جهان در مساحت 60 هزار متر مربع در یکی از بهترین و پر هیجان ترین مراکز تفریحی و گردشگری ایران در 2 کیلومتری جاده شاندیز مشهد قرار گرفته است . این مجموعه تنها پارک آبی همزمان در ایران می باشد که پذیرای همزمان از بانوان و آقایان می باشد. بیش از 60 سرسره مدرن و هیجان انگیز با به روزترین نقشه ها و طرح های جهانی در مجموعه قابل استفاده می باشد . 11,000 کمد برای آقایان و 7,000 کمد تک برای بانوان در اختیار قرار دارد . ارتفاع سقف 40 متر بوده و هر کدام از پارک ها دارای 4 سرسره سقوط آزاد می باشند که شما می توانید برای اولین بار در ایران تجربه ی هیجان و سقوطی متفاوت از ارتفاع را داشته باشید .

_موج_های_آبی_مشهد_4.jpg

_موج_های_آبی_مشهد_3.jpg

_موج_های_آبی_مشهد_2.jpg

 

 

غار هندل آباد مشهد

_هندل_آباد_مشهد_3.jpg

غار هندل آباد در فاصله 40 کیلومتری شمال غرب مشهد و در منطقه تبادکان قرار دارد . این غار به اوله هم شناخته می شود و در طی مسیر طولانی 90 متر ادامه دارد . درون غار چشمه آب کوچکی وجود دارد . این غار در قسمت هایی بصورت تالار بزرگ و در بخشی نیز بصورت راهرو به عرض و ارتفاع 2 متر است .آب چشمه درون غار مردم اعتقاد دارند که آبله گوسفندان را درمان می کند و جنبه شفا بخشی دارد . درون غار ستون های آهکی استاگتیت و استالاگمیت وجود دارد در غار تعداد زیادی وزغ و خفاش زندگی می کنند . تور مشهد این مکان تاریخی و دیدنی را به شما میهمانان عزیز توصیه می کند .

روستای دهسرخ مشهد

rostayedehsorkh1.jpg

درباره روستای دهسرخ مشهد:

روستای دهسرخ در 45 کیلومتری جاده مشهد و در 17كیلومتری شهر ملك آباد در مسير عبور امام رضا (ع) از نيشابور به سمت توس قرار گرفته و متبرك به قدوم حضرت علی ابن موسی الرضا نیز می باشد.قدمت این روستا بیش از 2 هزار سال بوده و در حال حاضر جمعیتی بالغ بر 1000 نفر دارد. از ابوالصلت نقل است كه وقتی امام رضا (ع) به دهسرخ رسیده و نزد مأمون رفتند،مردم گفتند: یابن رسول الله ظهر شده نماز نمی خوانید،سپس فرو آمد و آب طلب کرد که آنها گفتند آب همراه نداریم.بنابراین حضرت به دست مبارک خود زمین را كاوید و آنقدر از آن آب جوشید كه آن حضرت و هر كس که با آن حضرت بود وضو گرفتند و اثرش تا امروز باقی مانده است که در حال حاضر مؤمنان و شیفتگان آن حضرت از این آب به عنوان شفا و تبرک استفاده می نمایند و باعث شفای بیماران بسیاری نیز شده است.این چشمه نام زمزم رضوی را به خود اختصاص داده است.نزدیک این چشمه مکانی به نام مصلای امام وجود داشته كه محل نماز خواندن امام رضا (ع) و یاران ایشان بوده است.البته لازم به ذکر است که این مصلا حدود یک متر بالاتر از سطح زمین قرار گرفته که مردم آن این پدیده را معجزه ای می پندارند که این محل را از زمینهای اطراف مصلا متمایز ساخته است.همچنین در فاصله 300 متری چشمه و مصلای امام رضا،مرقد مطهر امامزاده سید عبد العزیز از نوادگان سید الساجدین امام العارفین حضرت علی ابن حسین (ع)،واقع شده است که اخیرا بازسازی آن انجام شده و مسافران تور مشهد را مجذوب خود ساخته است.در واقع این بقعه مطهر در بلندای روستا قرار گرفته و چشم انداز بسیار زیبایی به طبیعت داشته است.

rostayedehsorkh2.jpg

جهت رزرو و خرید تور مشهد و اطمینان حاصل کردن از بهترین قیمت ها با بخش فروشتماس حاصل فرمایید.

روستای ازغد مشهد

rostayeazghad1.jpg

درباره روستای ازغد مشهد:

روستای ازغد مشهد یکی از روستاهای زیبا و بکر در منطقه طرقبه و  در دامنه رشته کوههای بینالود می باشد که به خاطر داشتن آثار تاریخی مانند درب مسجد با قدمت زیاد،درخت چنار قدیمی، حمام و مدرسه علمیه و قبرستان قدیمی در کنار دره های سرسبز ، آب فراوان، رویش گیاهان متنوع و عطراگین همیشه مورد توجه مسافران تور مشهد،گردشگران و کوهنوردان و نیز دوستداران طبیعت قرار گرفته است.این روستا در فاصله ۲۴ کیلومتری طرقبه واقع شده و دارای ۱۴۰ خانوار و ۴۴۷ نفر جمعیت می باشد.بیشترین اهمیت این روستا به دلیل داشتن پیشینه تاریخی و قدیمی آن بوده است.

rostayeazghad2.jpg

جهت رزرو و خرید تور مشهد و اطمینان حاصل کردن از بهترین قیمت ها با بخش فروشتماس حاصل فرمایید.

روستای دهبار مشهد

rostayedehbar1.jpg

درباره روستای دهبار مشهد:

روستای دهبار مشهد در فاصله ۱۴ کیلومتری طرقبه و در دامنه رشته کوه های بینالود واقع شده است.از خصوصیات و ویژگیهای اصلی این روستا طبیعتی زیبا و بکر و آب و هوایی تمیز و سرشار از اکسیژن و آبهایی خوش طعم و گوارا و همچنین مردمانی خونگرم و با نشاط و مهمان نواز است.برای رسیدن به این روستا بعد از گذر از طرقبه مشهد باید به سمت جاغرق از اولين سه راهي سمت چپ به سمت روستاي طرقدر رفت.پس از گذر از روستای طرقدر و عبور از کنار پروژه بزرگ ارغوان و سپس رسیدن به دو راهی دهبار – کلاته آهن ٬ مسیر سمت راست را انتخاب کرده و پس از طی مسیری زیبا و کوهستانی به روستای دهبار  می رسید.این مسیر از دوراهی کلاته آهن تا خود روستای دهبار آسفالت است.شما مسافران تور مشهد می توانید با بازدید از طبیعت بکر و زیبای روستای دهبار اوقات خوب و لذت بخشی را در این مکان زیبا سپری کنید.

rostayedehbar2.jpg

جهت رزرو وخرید تور مشهد و اطمینان حاصل کردن از بهترین قیمت ها با بخش فروشتماس حاصل فرمایید.